Dodaj do obserwowanych

Koncerty zespół LOR oraz IFI UDE

Koncert
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!
Bytom, plac Karin Stanek 1
01.10.2023
17:00

Opis

Kobieca energia w folkowym wydaniu, czyli dwa finałowe koncerty zespołu Lor oraz niesamowitej artystki Ifi Ude w ramach Bytomskiego Festiwalu Folkowego BYTOMIR już 1 października (niedziela) w Bytomskim Centrum Kultury.

Godz. 17.00-18.15
Koncert zespołu LOR

LOR to młoda żeńska grupa z Krakowa prezentująca muzykę folkową, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z wokalem. Projekt tworzą cztery artystki: Julia Skiba, Paulina Sumera, Jagoda Kudlińska i Julia Błachuta. Każda z nich kształci się w Londynie na prestiżowych kierunkach akademii muzycznej. Teksty piosenek zarówno polskich, jak i angielskich są  pełne poetyckich metafor. Ich brzmienie, jak piszą znawcy muzyki, wprawia odbiorców w stan spokoju, relaksu i z uwagą wsłuchują się w przekaz. Formacja miała już okazję zagrać na takich wydarzeniach jak: Open'er, Spring Break, Slot Art, Soundrive, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival.

Godz. 18.30-19.45
Koncert Ifi Ude

Polsko-nigeryjska artystka w swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Podczas występu zaprezentuje album "Ludevo", który został uznany za jedną z najciekawszych płyt 2021 roku. Płyta została nominowana do prestiżowych "Paszportów Polityki" oraz nagrody "Olśnienia" organizowanej przez portal Onet.pl, który to uznał "Ludevo" za "najlepszą płytę roku 2021". Ifi Ude jest laureatką Grand Prix "Music Video Awards 2020" za teledysk do utworu "Tato, tato".  Jej muzyka jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Sama mówi, że przemieszczanie się między dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie. Mocno wchodzi w polską muzykę ludową, wykorzystując przy tym swój afrykański wokal, co daje  mieszankę wybuchową. Wokalistka tworzy oryginalne kompozycje i pisze teksty. Zawiera w nich swoje osobiste historie, doświadczenia i przeżycia.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Bytom, plac Karin Stanek 1
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Źródło danych: kupbilecik.pl
Data ostatniej aktualizacji: 22.09.2023, 02:41
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Koncerty zespół LOR oraz IFI UDE
Koncert
Data:
Niedziela, 01.10.2023 | 17:00
Cena:
35,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 41 osób
Rozpoczęcie wydarzenia za :
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać